Product Details:
| Capacity | 950 Kg/Hour |
| Power | 10 W |
| Voltage | 240 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Material | Stainless Steel |
| Country of Origin | Made in India |
With an objective to fulfill the ever evolving demands of our clients, we are engaged in offering a wide assortment of Stainless Steel Ribbon Blender.
Product Details:
| Capacity | 500 kg/hour |
| Usage/Application | Industrial |
| Material | SS |
| Shape | Spiral |
| Phase | Single |
| Frequency | 60 Hz |
| Brand | Meenakshi Eng |
| Country of Origin | Made in India |