Product Details:
| Capacity Per Hour | 1500 Chapati |
| Material | SS |
| Automation Grade | Fully Automatic |
| Thickness Of Chapatti | 2 mm |
| Usage/Application | Chapati Making |
| Chapati Size | 5" |
| Voltage | 240 V |
| Power Source | Electric |
| Power | 7.4 kW |
Product Details:
| Capacity | 500 Chapatis/Hour |
| Material | MS |
| Usage/Application | Chapati Pressing |
| Frequency | 50 Hz |
| Voltage | 220 V |
| Automation Grade | Automatic |
| Power | 3 kW |
| Power Source | Electric |
With sincerity and hard work of our professionals, we have carved a niche for ourselves in this domain by providing premium quality gamut of Chapati Pressing Machine.
Product Details:
| Capacity | 500 Chapati |
| Automation Grade | Automatic |
| Material | Stainless Steel |
| Use | Commercial |
| Usage/Application | Chapati Making |
| Operation Mode | Automatic |
| Thickness Of Chapatti | 2 mm |
| Type | Electric |
| Frequency | 60 Hz |
| Voltage | 240 V |
| Chapati Size | 5" |
| Power Source | Electric |
With the valuable assistance of skilled team of professionals, we are engaged in offering an extensive range of high quality Stainless Steel Chapati Making Machine.
Product Details:
| Automation Grade | Automatic |
| Usage/Application | Commercial |
| Capacity | 800 Chapatis/Hour |
| Material | SS |
| Power Source | Electric |
| Thickness Of Chapatti | 2 mm |
| Voltage | 240 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Compressor | No |
| Chapatti Size | 5" |
Aimed at prosperous growth in this domain, we are instrumental in offering an excellent quality range of Commercial Chapati Making Machine.
Price: Rs. 125000 + Tax
Product Details:
| Usage/Application | Hotel |
| Material | Stainless Steel |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Capacity | 450 Chapatis/Hour |
| Thickness Of Chapatti | 2 mm |
| Frequency | 50 Hz |
| Voltage | 240 V |
| Power Source | Electric |