Product Details:
| Usage/Application | Industrial |
| Material | Stainless Steel |
| Voltage | 240 V |
| Frequency | 50 Hz |
| Rotation speed | 42 RPM |
| Automatic Grade | Automatic |
| Country of Origin | Made in India |
| Capacity | 50 kg |
Being an eminent organization in the industry, we are involved in providing a premium quality range of Double Cone Blender.