Product Details:
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Hotel & Restaurant |
| Power Source | Electric |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Capacity | 30 Kg |
| Warranty | 1 Year |
| Electric Power (KW) | 2 KW |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Bakery |
| Power Source | Electric |
| Capacity | 5 kg/h |
| Power | 5.4 kW |
| Voltage | 240 V |
| Automation Grade | Automatic |
| Frequency | 50 Hz |
We are ranked amongst the most trusted firms deeply engaged in offering a wide range of Dough Kneader.